Reklam
Reklam
istanbul escort

Diş hekimi mi? Müzisyen mi?

Ediz Cem Türk'ün güzel yazısını haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Diş hekimi mi? Müzisyen mi?
Bu içerik 785 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Yazan: Ediz Cem Türk

 

 

 

 

 

Aklımı uzun zamandır kurcalayan bir soruydu bu aslında. Ta ki okuduğum bir kitaptan “Hayatında değişiklik istiyorsan, önce yeni bir şeyler yapmalısın. Oturduğun yerde sana sihirli değnek dokunmaz. Hayalinle arandaki mesafeyi belirleyen tek şey vereceğin bir karar. Artık o kararı ver.” tavsiyesini alana kadar. 

Tüm sanat dallarının bir meditasyon olduğunu düşünüyorum. Sonuçta kendimizi ifade edebildiğimiz somut bir olgu. Yaparken keyif aldığım, anın nasıl geçtiğini anlamadığım ve zihnimi boşaltabildiğim bir şey meditasyon değil de nedir?  Müzik ruhun gıdasıdır mesela bunu ben söylemedim.

Ortaokul’ da müzik derslerimizin flüt çalarak ve şarkı söyleyerek geçtiğini söylememe gerek yok sanırım. Kendimi keloğlan gibi hissetmeyi bırakmam liseyi buldu tabi. Lisede bir grup kurup biraz solistlik yaptıktan sonra üniversitede gitarla ilgilenmeye başladım. Herhangi bir kurs ya da ders almadan kendi imkânlarımla öğrenmeye çalıştım, inadım inat. Elektrogitar sahibi oldum ve kendimi geliştirmeye başladım. Hatta fakültedeki müzik kulübünün anahtarını bana layık gördüler, tabi bu da işimi kolaylaştırdı. Yeni bir grup kurup fakültede konserler verdik. Tabi bu bana yetmedi. Çünkü yıllardır yazdığım sözler ve melodiler vardı ve sadece ben bildiğim için üzülüyordum. Bir şeyler üretme isteğim, beğenilme korkusunun önüne geçmeye başladıktan sonra harekete geçmem gerektiğini düşündüm.

Geçtiğimiz ay içerisinde rap tarzda söyleyen müzisyen bir arkadaşımla düet çalışması yaptık. “Kaybettiğim Gün” isimli bestemiz youtube, spotify gibi platformlarda yer alacak. Adımı yazarak ulaşabilirsiniz. Okurlarımızın yorumlarını da merak ediyorum. Şimdiden iyi seyirler dilerim. Sevgiyle ve müzikle kalın, dişlerinize de iyi bakın, yoksa ben bakmak zorunda kalıyorum beni yormayın.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik