Reklam
Reklam
istanbul escort

Gökhan Akdoğan “ Dışarıdan duygusal değil, çapkın, Kazanova ama içeriden beni anlayıp içimdeki çıkarana aşırı duygusal biriyim.”

Yakışıklı oyuncu Gökhan Akdoğan ile yaptığımız keyifli ve güzel söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Gökhan Akdoğan “ Dışarıdan duygusal değil, çapkın, Kazanova ama içeriden beni anlayıp içimdeki çıkarana aşırı duygusal biriyim.”
Bu içerik 1409 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

 

 

 

Biraz Gökhan Akdoğan’ın yaşam hikâyesini dinleyebilir miyiz?

Gökhan Akdoğan, küçük yaştan itibaren kendini yetiştirmeye çalışan, kendisinin eksik ve artısını iyi bilen biri. Hedefi doğrultusunda giden bir adam. Her türlü işte çalışıp kazandığını kendine yatıran birinden bahsetmek istiyorsunuz. İlk tiyatro eğitimi ile 15 yaşında tanışmış biri. Kısa bir süre okul eğitimi oldu. Bırakmak zorunda kaldım. Ama hiç bırakmadım. Benim en büyük şansım M. Ahmet Yuvanç oldu. O bana mesleki ve hayati her şeyi kattı.

Oyunculuk adına neler yapmak istiyorsunuz?

Oyunculuk adına her şeyi yaparım. Ama doğru işleri yapmayı seviyorum. Çünkü amacım şöhret olmak değil.  Bana uygun karakterleri, bana uygun projelerin içinde olmak istiyorum. Yapımcı, yönetmen, oyuncular, set ekibi benim için önemli. Çünkü ekip işine inanan bir insanım. Enerji, sinerji önemli.

Tiyatro mu, sinema mı?

Tiyatro, sinema, dizi, kısa film fark etmez. Başarılı olsun, ben varım.

Duygusal mısınız?

Dışarıdan duygusal değil, çapkın, Kazanova ama içeriden beni anlayıp içimdeki çıkarana aşırı duygusal biriyim. Pardon duygusal değil ömrünü veren biriyim.

Kıskanç mısınız?

Ben hayatımda hiç kıskanç olamadım. Çünkü şuna inanırım. Kıskançlık yetersizliktir. Kıskandığım insanla olmam. O da karşıdaki insanın yetersizliği. Yetersiz insanla ciddi bir ilişki yaşamam. Ben sadece konuşurum. Gerisi karşıdakine bakar, inceler karar veririm.

Burcunuz?

Burcum yay. Yükselenim balık. Bir tarafım uçarı, özgür, serseri. Diğer tarafım duygusal, aşk dolu romantik. Ama mutluyum. Beni dengeliyor. Hayatıma her giren kişi mutlu şükürler olsun.

Komediye mi, drama mı daha yakınsınız?

Komedi? Drama? Bana göre ikisi de var. Ama bunları çıkaracak senaryo, yönetmen ve ekip önemli.

Biraz tiyatro oyunlarınızdan konuşalım.

Yaklaşık bugüne kadar 40’a yakın tiyatro oyunu yönettim. Yirmi oyunda rol aldım. 10 dizi filmde oyuncu olarak oynadım. Şu an Soytarı Kuralları isimli oyunu yönetiyor ve başrolünde oynuyorum. Aynı zamanda uyarladığım ve yönettiğim Alis Harikalar Diyarında çocuk oyununu binlerce çocukla buluşturuyorum. Ne mutlu bana.

Sahne üzerinde olmak nasıl bir duygu?

Oyunculuk ve yönetmenlik yaptığım her yer mutlu olduğum yer. Ama tiyatro sahneleri  benim için ayrı. Çünkü ilk doğduğum yer sahne.

Şöhret sizin için ne ifade ediyor?

Şöhret? Altı dolu olduğu zaman sürekli, ancak altı boş olduğu sürece kısa bir tatmin. Önemli olan şöhret olmak değil, şöhretin altını doldurarak ilerlemek. 

Tanınmak kimliğinizi değiştirir mi?

Tanınmak? Ben zaten tanınıyorum.  Önemli olan bin kişi,  yüz bin kişi veya kırk milyon kişi ne fark eder. Ben benim kendine, kişiliğine, karakterine güvenen herkes her şeyi ulu orta yaşar. Çünkü hesap vereceği kimse onu anlar.  Kendin gibi ol, herkes anlar. Samimiyet. Ben değişmem.

Kendinizi yakışıklı buluyor musunuz?

Ben kendimi yakışıklı bulmuyorum. İnsanlar buluyor.

Tarkan’a benzetiyorlar mı sizi?

Evet, Tarkan’a her on kişiden üçü benzetiyor. Hattâ İstanbul’da Tarkan’a benzettikleri için imza isteyen fotoğraf çektirmek isteyen çok oldu. Bu güzel bir şey. Ama o süper star bir solist, ben bir oyuncuyum. Hâlen bunun ekmeğini yemiş değilim.

Nelere kızarsınız?

Nelere kızarım? Tembelliğe, disiplinsizliğe, vicdansızlığa, merhametsizliğe, kendini bilmeyene vs.…Yani insanı insan yapan tüm normları çiğneyenlere kızıyorum. Aklın yolun birdir. Akıllı ol bencil olma.

Tiyatro sahnesi sizin için ne ifade ediyor? Bu kadar yorgunluğa değecek ne buluyorsunuz sahnede?

Tiyatro=Aşk

Siz nasıl bir oyuncusunuz?

Ben hisseden ve sahnede kendini öne çıkaran değil sahne subleksine inanan bir oyuncuyum. Çünkü dizi, sinema veya tiyatro ekip işidir. Biri olmazsa diğeri olmaz. Yani bencil bir oyuncu değilim.

Hedefleriniz nelerdir?

Her zaman başarılı işler farklı işler, kimsenin yapmadığı işler yapıp başarıyı yakalamak.

Şöhret mi? Para mı?

Parasız şöhret, şöhretsiz para olmuyor. Ama aklın yolu bir.  Başarılı iş yapıp doğru kişilerle çalışırsan bu süreçte şöhret ve para gelir. Altı dolu olan her şey sürekli başarı getirir.  Yani şöhret para vizyon gibi…

Kendinizde beğenmediğiniz taraflar var mı?

Kendimi insan olarak beğeniyorum. Ben güzelliğin ve yakışıklılığın, kültür, bilgi birikimi, karakter ve kişilikle tamamlandığını düşünüyorum. Ama ben herkese hitap eden biriyim. Sempatik, yakışıklı her ailenin evladıyım.

Nelerden vazgeçemezsiniz?

Nelerden vazgeçemem? Sevdiklerimden. Her şeyden geçerim ama sevdiklerimden vazgeçemem. Çünkü ben onlarla varım. Kendimi hep başarısız hissediyorum. Ne kadar başarılı deseler veya başarılı olsam da bu bana yetmiyor. Her zaman daha üst çıtaya çıkmam lazım.

Birazda projelerinizden konuşalım.

Proje çok ama ben seçiciyim. Süper işlerle geleceğim. Gökhan Akdoğan’ı milyonların tanıyacağı günler yakında.

Aşk?

Aşka inanmam. Benim için tek aşk tiyatro yani işim. Çünkü beni anlayan bana sadık tek alışveriş içerisinde olduğum, yanımda olan tek his o. 

Çok teşekkür ederim. Sizinle keyifli vakit geçirdim.

Ben teşekkür ederim. Benim için de çok keyifliydi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik