Reklam
Reklam
istanbul escort

Portekiz- Lizbon

Hayran olduğum ülkelerden birisi de Portekiz. Ülkemizden uzak olsa da görülmeye değer. Bir fırsat yaratın ve görün derim.

Portekiz- Lizbon
Bu içerik 748 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

Portekiz’i hep merak etmişimdir. O yüzden görmek beni bir hayli memnun etti. Lizbon bana İstanbul’da birçok yeri hatırlattı bana. Ben çok beğendim. Eminim sizlerde seveceksiniz.

Oceanário de Lisboa

Çeşitli deniz canlılarının bulunduğu akvaryum kesinlikle görülmesi gerekir. Büyük akvaryum çok ilgi çekici olmakla birlikte küçüklerin de ilginizi çekeceğine eminim. Dönemsel düzenlenen sergiler genellikle ilgi çekici olmuyor.

Praca do Comercio (Terreiro do Paco)

Augusto caddesini geçtikten sonra Comercio meydanına varıyorsunuz. Deniz kıyısına denk gelen oldukça geniş alana yayılmış meydan hem Lizbonluların hem de turistlerin uğrak yeri, her daim hareketli. Meydanın ortasında yer alan heykel etrafında dinlenenler, canlı sanat performansları, kalabalık gruplar tam bir canlılık eseri. Meydanın bir tarafında müze diğer tarafında ise restoranlar yer alıyor. Burada da çok keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Mosteiro De Sao Vicente De Fora

 Burada, her yaşam yürüyüşünden sahneleri betimleyen, birçok duvar karosu duvar resmi dahil, görülecek çok şey var. Tırmanılacak çok sayıda merdiven var, ancak tepeye ulaşana kadar geniş ve nispeten kolay, ancak şehrin güzel manzarası için gayret göstermeye değer. Bahçeler de muhteşem.

Praca do Principe Real

Bir mahallenin ortasında tepede güzel bir meydan. Meydanın bazı büyük etkileyici ağaçları ve bir kafesi var. Ağaçların altında oturup ve bir kafe yudumlayabilirsiniz. Güzel mimarisi görülmeye değer. Alışveriş ve yemek mutlaka olmalı.

Mirante Belvedere, do Arco da Rua Augusta

Bu, yürürken yürürken, tepeye çıkabileceğinizi bilmediğimiz için hoş bir keşif oldu. Hiçbir kuyruk yoktu ve biz oradayken tepede sadece 6 kişi daha vardı. Lizbon'dan muhteşem manzaralar. Bir asansör ve daha sonra kısa bir merdiven var. Bölgeyle ilgili fotoğrafların da bulunduğu bir tarih var. Görülmeye değer.

Gulbenkian Müzesi

Müze de çok güzel eserler toplanmıştı. Bizim için en önemlisi İznik çinileri idi . Müzeyi detaylı gezmek isterseniz 6 saatinizi ayırın. Hızlı 2 saatte tamamlayabilirsiniz.

Rua da Rosa

Rua the Rosa, ev yemekleri yapan bir açık büfe restorandır.  Denediğim her şey çok lezzetliydi. Son derece tavsiye ederim.

Embaixada

Çok güzel bir eski bina, bölgedeyseniz kaçırmamanız gereken bir yer, yerin tarihini hissedebilirsiniz. . .

Vasco da Gama Tower

Panoramik asansörlerle bir gözetleme kulesi olarak inşa edilen Vasco the Gama Tower, şimdi lüks bir oteldir. Neredeyse 140 m yüksekliktedir ve onu şehirdeki en yüksek bina ve en önemli yapılarından biri haline getirmiştir.

Museu da Farmacia

Bu müze oldukça merkezi bir yapıya sahip ancak Lizbon'daki diğer birçok yer gibi meşgul değil. Kesinlikle bazı ilginç görüntüler ile görülmeye değer, etrafa bakmak çok uzun sürmez.

Aslında anlatacak o kadar çok yer var ki. Mutlaka gidin derim. Görmek lazım.

Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik