Reklam
Reklam
istanbul escort

Serdar Şimşek “Benim eserlerim ve yorumlarım beğenilmişse ve alkışlanmışsa bu da benim için en büyük popülerliktir.”

Değerli sanatçı Serdar Şişek ile yaptığımız röportajda her şeyi konuştuk. Bu güzel röportajı haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

  Serdar Şimşek  “Benim eserlerim ve yorumlarım beğenilmişse ve alkışlanmışsa bu da benim için en büyük popülerliktir.”
Bu içerik 694 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

 

Serdar Şimşek’in müzik yolculuğundan konuşalım mı?

 Çok ufak yaşlarda başladım müziğe.  Hem iyi solist olmak hem okumak hem de çalışmak zorundaydım. Birçok özel hocadan ders aldım. TRT gençlik korosu, Kültür Bakanlığı korosu ve piyasada kalma savaşıyla başladı her şey. Sonrasında sırasıyla festivaller, konserler radyo ve TV programları geldi. Ama eğitim hiç bitmedi.  sahne duruşu, sahne dansları dersleri yöreler hakkında bilgiler. Yani durmak bilmeyen bir sanatçıyım. İyi ki de böyleymişim.  Her öğreti sanki insana umut ve güç veriyor. Yurdumun her şehrinde ve yurt dışında türküler söyledim.  bu yolculuğun özeti şimdilik bu kadar ama dahası var.

Kaç albümünüz var? Kaç projede yer aldınız? Beste çalışmaların var mı?

 Şu an üç albümüm var.  Bir tanesi Grup Su ile diğer ikisi benim solo albümlerim. Kendi solo albümlerimde söz ve müziği bana ait eserler var. Tabi evde yaptığım henüz kimsenin duymadığı yüzlerce beste var.  onlar bir köşede benden ilgi bekleyen çocuklarım. Bununla beraber birçok projede bulundum. Elimden geldiği kadar katkı sağladım.

Albüm yapmak bitti mi artık? Çünkü sizde son zamanlarda single çalışmalarına döndünüz.

Aslında beni çok üzüyor. Albüm yapmak dünyanın en güzel duygusu. O heyecan, emek başkadır. Fakat sektör kör ve aşılması zor bir duruma geldi. Bu belki sanatçının, belki yapımcının, belki de dinleyicinin suçu.  Çok tartışmak lazım ama bir gerçek var ki, her sanatçı artık single derdinde. Ama bunu şöyle bir iyiliği oldu her eser çok değerli artık. Şunu da söyleyeyim benimle özleşen eserleri mutlaka bir albümde toplayacağım. Bu bir nevi oğullarıma hediye sevenlerime kavuşma olacak.

Sizinle özdeşleşmiş eserler deyince aklıma Gülom, Ayşem, Aylar Oldu ve Arada bir geldi.   Ki Arada bir adlı eseriniz dizilerde de yayınlandı ve size çok yakıştı.  Eserleri nasıl seçiyorsunuz?

Bir eser sanatçıya yakışmalı önce sanatçı okurken sevmeli, üzülmeli sevinmeli eğer benim içime sinmezse ben dinleyenlerin sunmam onu beklerim. Bir sıcak çay edasında keyif verinceye kadar beklerim dinlerim, araştırır öyle sunarım. işte Arada bir buna örnektir. Dizide yayınlandığında dünyanın en mutlu insanı ben oldum. Çok sevildi milyonlarca insan izledi dinledi. İşte o zaman halkın sanatçısı olmaya adım attığımı hissettim.

Popüler olmak sizin için ne kadar önemlidir?

Türkiye’de şöyle bir kavram sıkıntısı var. Popüler olmak sadece beş tane televizyon kanalında birilerine laf söylemek ya da hakaret ederek bir spekülasyon yaratmaksa,  bunu adı popülerlik değil sadece kendini avutma. Sokaktaki çocuk bile aynı dertte artık. Bu popülerliği istemem ama benim eserlerim ve yorumlarım beğenilmişse ve alkışlanmışsa bu da benim için en büyük popülerliktir.

Dinleyicileriniz kimlerden oluşuyor?

Her kesimden dinleyici var. Dedim ya artık olgunlaştım her anlamda. Yani halk sanatçısı olmak en büyük çabam.

Hem iyi eş hem iyi bir babasınız.  Aslında sanat dünyasında zordur.  Bu başarının sırrı nedir?

Âşık olduğum kadınla evlendim. Yıllar geçti halen aşığım. Eşten öte iyi bir destekçi,  iyi bir anne ve iyi bir arkadaş.  çok şanslı hissediyorum kendimi. İki oğlum var. İkiz.  Arın ve Artun hayattaki en büyük sevgi neşe kaynaklarım masumiyet nişaneleri. Yani böyle olunca bulutların üstünde olursun birlikte yaşamak bu olsa gerek. İyi olmak her zaman doğrudur.

Sahne çalışmalarınızdan konuşalım.

Şu anda mekân programlarını azaltıp daha çok halk konseri, proje işler ve özel programlara katılıyorum. Aklımda birçok proje var. Bunları zamanı gelince tek tek dinleyenlere buluşturacağım. Ayrıca Yenimahalle Kent Orkestrasında iki yıldır görev yapmaktayım.  burada çok güzel projelere imza atıyoruz.

Başarısızlık sizi ne kadar etkiler?

Hiçbir zaman başarısızlığa tahammülüm yoktur. Eğer bir çalışmada başarısızlık olursa bunun neden ve niçinini başta kendim olmak üzere herkeste sorgularım. Ama dünyanın da sonu değildir. Yılmam yani.

Serdar Şimşek’in vazgeçilmezleri nelerdir?

Dürüstlük ilk vazgeçilmezimdir. İçimde inanılmaz bir sevgi ve mutluluk vardır. Bunu  herkesle paylaşırım. Sevmek,  hayatı doğayı ve insanları…

Yalnızlık yaşar mısınız?

Dostlarım beni çok severler.  Yani onlar sanatçı kimliğimden uzak severler beni. Bugüne kadar hiç yalnızlık çekmedim bundan sonrada böyle olur umarım.

Son olarak neler söylemek sizi sevenlere istersiniz?

 Destekleri için sonsuz teşekkürler. Hep onlara layık olmaya çalışacağım onlar bana bir el uzattılar ben onlara iki elimi uzatıyorum. Ben sadece Serdar şimşek değilim.  Serdar kardeşim. Serdar ağabeyim.  onların hasreti ve sevinciyim türkülerinde.

Teşekkür ediyorum

 Ben teşekkür ederim. Tüm okurlara sonsuz sevgilerimle

        

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik