Reklam
Reklam
istanbul escort

İrlanda-Dublin

Dublin çok sevdiğim yerlerden birisi oldu. İnsanlarını çok cana yakın buldum. Bir çok kişiyle tanıştım. Hepsi de çok samimiydi. Bu güzel ülkeyi ve şehri sizinle paylaşmak istiyorum.

İrlanda-Dublin
Bu içerik 699 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

Dublin çok sevdiğim yerlerden birisi oldu. İnsanlarını çok cana yakın buldum. Bir çok kişiyle tanıştım. Hepsi de çok samimiydi. Bu güzel ülkeyi ve şehri sizinle paylaşmak istiyorum.

Eminim siz de okurken benim hissettiğim duyguları hissedeceksiniz.

The Little Museum of Dublin

Bu küçük müzenin gerçekten ne kadar özgün ve ilginç olduğuna şaşıracaksınız. Tam bir tur 29 dakika sürüyor, ancak kendi başınıza da merak edebilirsiniz.

Harika bir zaman geçirdik ve şehir hakkında çok şey öğrendik.

Kilmainham Gaol

Muhteşem bir yer idi. Bir kere tarihine el değdirtmeden bugüne kadar getirilmiş olması şaşırtıcı. Ben gezerken ve dinlerken o insanların yaşadıkları o anlara gittim. Kendimi onların yerine koyarak gezdim ve cidden çok zorluklar çekilmiş. Mutlaka görmenizi isterim. Büyük bir hapishane her yanında acı var hissedebiliyorsunuz. Görmeden geri döndüyseniz neyi kaybettiğinizi bilemeyeceksiniz.

Guinness Storehouse

Alışveriş, müzeı, sürpriz İrlanda Topuk Dansı, tazecik istiridye, yılların deneyimi, lezzetli yemek ve en üst kata vardığınızda uçsuz bucaksız Dublin manzarası. Bütün bir gününüzü keyifle geçirebileceğiniz kocaman bir fabrika. Gezi planınıza aldığınızda bolca vakit ayırmalı ve şehir merkezide dönüşte mutlaka fayton kullanmalısınız.

EPIC The Irish Emigration Museum

Genel olarak, sergilerle İrlanda'nın göç etmesinin harika bir tarihi ve her bir bölüme damgalanmış zekice bir pasaport. Yüzyıllar boyunca İrlandalıların anavatanlarından ve yaşam tarzlarından yönlendirilme nedenlerini öğreneceksiniz. Hem üzücü hem de çekici ama umut verici. Sergilerden birkaçı çok kapsamlı ve özellikle Müze kalabalıksa içeri girmek zor olabilir. Neyse ki, bizim için oldukça sessiz bir gündü.  19. yüzyılın Büyük Kıtlığı dışında, asla oluşmadığını tarihin zamanları hakkında öğrendim.

The temple bar.

Görülmeye değer bir yer. Çiçeklerle bezenmiş bu yeri görmeden sakın gelmeyin.

Richmond Barracks

Harika bir ziyaretti ve kışladan tarih hakkında çok şey öğrendim.

Croke Park Stadium Tour & GAA Museum

İrlanda’nın birkaç yerli sporu olduğunu belli belirsiz biliyordum, ama ne kadar büyük bir anlaşma olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Tura çıkmış olan gerçekten hikayeli bir geçmiş ve stadyumun kendisi de mutlak bir korsan. Dublin'de ise iyi görülmeye değer!

Bram Stoker's Castle Dracula Dublin

Baştan sona harika bir deneyim! Aynı zamanda korkutucu ve büyüleyici. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum! Korkmaya hazır olun!

Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik