Reklam
Reklam
istanbul escort

İzmir

İzmir'i benimle birlikte adım adım gezmek istiyorsanız haberimizi okuyunuz.

 İzmir
Bu içerik 1255 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

İzmir benim çok sevdiğim şehirlerden birisi. Doğası insanları, dokusu, sokakları her şeyi beni çok ama çok mutlu ediyor. Gittiğim zaman gelmek istemiyorum.

Ne çok güzel insan varmış İzmir’de hayatımda. Beni evinde misafir eden Kadir’e ve bütün gün yanımdan bir dakika ayrılmayan güzel anlar yaşamamı sağlayan sevgili Mehmet’e çok teşekkür ediyorum.

Yine beni evinde misafir eden İzmir’i adım adım gezdiren sevgili arkadaşım Aygün Kuru’ya ve tatlı annesine ne kadar teşekkür etsem azdır diye düşünüyorum.

Güzel yemekleriyle bize ziyafet çeken, evinde ağırlayan hep yanı başımda olan sevgili Aynur Şan’a ne kadar teşekkür etsem azdır azdır.

O da misafir gelmesine rağmen İzmir kataloğu yapmamı sağlayan, sohbetine doyamadığım kahve içip dostluğunda dinlendiğim sevgili Zinnur Nalçakan’e ve yüzünün güzelliği kadar kalbinin güzelliğine de hayran olduğum benim alışveriş arkadaşım canım Hatice ablama bu yazı vesilesiyle binlerce teşekkür ediyorum.

Şimdi birlikte İzmir’i gezeceğiz.  Umarım gezerken siz de en az benim kadar keyif alırsınız.

Kemeraltı Çarşısı

Tarihi dokusu ve İzmir’in her kesim insanının yeme, içme, market, manav, giyim, düğün, nişan, kahve içime keyfi yapabileceği, sadece alış veriş yapmayıp gezip zevk alabileceği tarihi dokuyla örtüşen her görüşten insanın iç içe olduğu gezilmesi gereken güzel doku.

Alsancak

İzmir'in gözbebeği Alsancak mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Kordon boyunca çay, kahvenizi yudumlayabilir, balık lokantalarında kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Kıbrıs Şehitleri'nde eski Rum evlerinin restore edilmiş halini görebilir, mağazaları gezebilir, bir şeyler yudumlayabilirsiniz. Sevgi yoluna gidip el sanatları ile ilgili ürünleri inceleyip, ikinci el kitaplara bakabilirsiniz. Fiyatları oldukça makul.  Eğlence yerleri sabahın ilk saatlerine kadar açık ve alternatif çok. Ayrıca Atatürk müzesi, Arkası sanat galerisi ziyaret edilmesi gereken yerler.

Kordon Boyu

İzmir deyince akla ilk gelen birkaç yerden birisi kordon boyu.  İzmir'in neresinde oturursanız oturun mutlaka konakta otobüsten inip sahil boyunca yürümüşsünüzdür. İyot kokulu denizin kokusu, cıvıl cıvıl insanlar sizi başka bir dünyaya götürüyor.

Konak İskelesi

En zevkli ulaşım aracıyla, Karşıyaka'ya geçmenin en kolay ve en güzel yolunun başladığı nokta. Kalabalık, hareketli ve cıvıl cıvıl.

Saat Kulesi

İzmir'e gelenlerin tarihi Kemeraltı Çarşısına girmeden önce gördüğü ve önündeki banklara oturup yorgunluk giderdiği, yorgunluk giderirken güvercinlere yem attığı bir mekân. Mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Kadifekale

Eski İzmir’in yer üstünde olan kısmından çok daha fazlasının yerin altında olduğunu hissettim. Basilica, acropol ve cami bölümleri Demir parmaklıklar ile çevrilmiş, onun dışında görünürde sadece terk edilmişlik var. Güzel İzmir manzaralı bu yerde yapılması gereken çok çalışma var.

Karşıyaka

Çok keyifli vakit geçireceğiniz yerlerden birisi de Karşıyaka. Ben çok ama çok mutlu oldum Karşıyaka da olmaktan. Denize bakarak çay içmek anlatılmaz bir duyguydu.

Bayraklı

Smyrna - Bayraklı - Gerçekten tarih açısından uygarlık merkezi. Dünyanın tarih ve uygarlık merkezi olması gereken bir şehir.

Buca

Benim görmekten keyif aldığım yerlerden birisi de Buca’ydı. Orada zaman geçirmek ve her sokağını gezmek beni çok mutlu etti.

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Eğlenceli bir ziyaretti.. filler zürafalar, değişik kuş türleri tavus kuşu her şey doğasında ve tertemizdi...

Tarihi Asansör

Şehri tepeden görüp muhteşem fotoğraflar çekmek isterseniz Tarihi Asansör'e gitmelisiniz. Kahve ve çay eliğinde güzel manzaraya bakarak yorgunluğunuzu atabileceğiniz güzel bir de kafesi var.

Mavi bahçe Alışveriş Merkezi

Mavi bahce pek çok markayı içeren mağazaları, seyirlik açık alanları, sinema, yemek ve marketiyle aradığınızı bulabileceğiniz güzel bir avm.. Ayrıca çocuk etkinlileri, atölye ve sergiler, kent meydanında konser ve gösterilerle; aksamları ışıklandırmasıyla güzel mekan.

Kaynaklar köyü

Gidip kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi. Asırlık çınar ağacıyla organik gıdalarıyla gezmeye doğamayacağınız bir köy. Gelmek istemediğim yerden birisi de burası.

Buca Gölet

Muhteşem bir manzara. Göl kenarında ördekleri seyrederek bir banka oturup düşünebilirsiniz düşünmek istediğiniz her şeyi.  Hele yanınızda sevdiğiniz varsa saatlerce kalkamazsınız bu manzaradan. Aşk burada yaşıyor adeta.

Ülkemin güzel şehirlerinden birinde yeniden buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zinnur Nalçakan     2019-11-25 Hissederek yazılınca güzel..! Eline emeğine o güzel yüreğine sağlık..! Sen hep bizim yanımızda, yüreğimizde var ol emi...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik