Reklam
Reklam
istanbul escort

İsviçre-Zürih

En sevdiğim şehirlerden birisi de Zürih oldu. İsviçre’nin bu güzel şehrini sizlere elimden geldiğince gezdirmek istiyorum. Tekrar gidip daha uzun kalmak istiyorum Zürih’te.

İsviçre-Zürih
Bu içerik 610 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

 

En sevdiğim şehirlerden birisi de Zürih oldu. İsviçre’nin bu güzel şehrini sizlere elimden geldiğince gezdirmek istiyorum.  Tekrar gidip daha uzun kalmak istiyorum Zürih’te.

Çok keyifli zaman geçirdim. Ve her yerini adım adım gezdim.  Alışveriş yaptım. Bize göre pahalı bir yer. Ama mutlaka her gittiğim yerden magnet alıyorum. Ama mutlaka oturup bir kafe de bir kahve için.

Hauptbahnhof

Zürihin tarihi gar binası görulmeye değer.çok ihtisamli ve buyuk.karşı caddeyle bir alt geçitle bağlanıyor.bu geçıtte de magazalar ve marketler var.

Lake Zurich

Gölün etrafı tamamen evlerle dolu olmasına rağmen gölün suyu o kadar temiz ki dibi görünüyor. Evler çok güzel. Her taraf sessiz ve huzurlu.

Old Town

Havası muhteşem, insan gerçekten nefes aldığını hissediyor. Mimarisine ve manzaraya bayıldım. Soğuk bir şehir ancak yine de yaşanabilecek bir yer. Nehir etrafında yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim. Gezip gördüğüm kadarıyla oldukça pahalı. İkiz kuleleri olan kilise 16. yüzyılda yapılmış, görülmeye değer.

Uetliberg Mountain

Zürih’ten çok uzaklara bakınca karlarla kaplı bu dağın harika manzarasını görüyorsunuz. uzaktan müthiş görünüyor ama yakınına gitmedim. eminim yakından da çok güzeldir.

Zoo Zurich

Kocaman büyük bir hayvanat bahçesi... Mutlaka gezilmesi gereken bir yer.

Limmatquai

Zürih’in refah ortamı sizi kendine hayran bırakıyor. Zürih gölüne dökülen bir nehir.

Beyer Clock and Watch Museum

Yeni şeylere açık kişiler için değişik bir müze deneyimi olacaktır.görmeden geçmeyin derim.

Zoological Museum

Özellikle çocuklar için hem eğitici hem de eğlenceli bir ortam mevcut, stereomikroskoplar birçok böceğin yakından incelenmesine olanak sağlıyor. Genellikle Zürih çevresinde ortaya çıkarılmış fosil koleksiyonuna sahip bit müze, tek olumsuz yanı ise bilgilendirme yazılarının tamamının Almanca olması.

FIFA World Football Museum

Çok büyük bir futbol müzesi, yaklaşık 3000 metrekarelik bir alana kurulmuş ve yüzlerce futbol ile ilgili eserin sergilendiği bir yer. Geçmişten günümüze kramponlar, toplar, malzemeler, en ünlü futbolcuların formaları, dünya kupası vb eserler var. Ayrıca her 20 dakikada bir küçük sinema salonunda yaklaşık 15 dakikalık Fifa belgeseli izletiyorlar. Müze içinde kafe ve hatıralık eşya dükkanı var.

St. Peterskirche

Şehrin merkezinde nehrin kenarında güzel bir konumda bulunan bu kilise diğerlerinden çok farklı değil. Kulesi güzel bir mimariye sahip.  Önünde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Doyamadığım gezilerden birisi oldu benim için. Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik