Reklam
Reklam
istanbul escort

İngiltere-Liverpool

İngiltere’ye gelirseniz, Liverpool’u gezmeden dönmeyin derim. Benim çok beğendiğim yerlerden birisi oldu. Tekrar gitmek isterim doğrusu. Daha uzun zaman geçirip sokaklarında saatlerce yürümek isterim.

İngiltere-Liverpool
Bu içerik 524 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

İngiltere’ye gelirseniz, Liverpool’u gezmeden dönmeyin derim. Benim çok beğendiğim yerlerden birisi oldu. Tekrar gitmek isterim doğrusu. Daha uzun zaman geçirip sokaklarında saatlerce yürümek isterim.

Umarım siz de benimle Liverpool’u gezerken çok keyif alırsınız.

Royal Albert Dock Liverpool

Liman bölgesi. Yürümesi keyifli bir yer. Çevrede müzeler ve lokantalar bulunmakta. Eğer hava rüzgârlı değilse limanda tüm gününüzü geçirebilirsiniz.

Anfield Stadium

Muhteşem bir stat ama ne yazık ki turlar son derece pahalı. Şehrin dışında mutlaka bir ulaşım aracıyla gidilmeli. Otobüs tavsiye edilir. Tam kapısının önünde otobüs durağı var.

Liverpool Cathedral

Liverpool 'un en büyük katedrali. Giriş ücretsiz. İçerisi ve tavan yüksekliği muhteşem 101 metre yüksekliğe sahip. Dünyanın beşinci en büyük katedrali ama yükseklik olarak en yükseği olarak kabul ediliyor. Şapel kısmı 186 metre.

The Beatles Story

Beatles grubunu yaşamak, hissetmek istiyorsanız kesinlikle bu müzeye uğrayınız.

Beatles'ın gitarları özel eşyaları ve her şeyini burada hissedebilirsiniz. Kesinlikle uğrayınız.

Museum of Liverpool

Pier Head ' te bulunan bu müze havanın yağmurlu olduğu günlerde kaçış noktası olarak kullanabilirsiniz.

Beatles Statue

Mükemmel bir fotoğraf çekilme yeri. Liverpool için bence çok güzel bir heykel olmuş.

World Museum

Eğer dünyanın geçmişini ve oluşumunu yaşamak istiyorsanız bu müzeye uğrayınız . Eski dinozor fosilleri, kemikleri çok ilgi çekici. Girişi ücretsiz ve güzel bir müze.

Merseyside Maritime Museum

Gezilmesi gerekir. Albert  Dock içinde 3 katlı bir müze özellikle kölelik müzesini görülmesi gerekir.Hikayeler ilginç ve üzücü. Müze içinde interaktif sunumlar sabırla izlenmeli.

St Johns Beacon

Liverpool’u yukarıdan görmek istiyorum diyorsanız burası kesinlikle birinci tercihiniz olsun . Hızlı bir asansör ile yukarıya çıkabilirsiniz. Fiyatlar makul.

Speke Hall

Çok güzel bir bahçesi var özellikle sebze ekili olan bölüm çok iyiydi ama gitmek için özel aracınız olmalı.

St. George's Hall

Lime metro istasyonun karşısında. Şu anda konser salonu ve değişik etkinlikler için kullanılıyor. Muhteşem neo klasik üslupta yapılmış bir bina. Birçok yeni evli çift buranın merdivenlerinde resim çektirmekte.

Liverpool ONE

Çok AVM gibi değil sanki şehrin sokaklarında geziyor gibisin. Çok başarılı bir mimarisi var. Alışveriş içinde çok uygun.

Metropolitan Cathedral of Christ the King Liverpool

Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi. Ben çok beğendim. Epeyce zaman geçirdim. Liverpool’a gelirseniz mutlaka uğrayın derim.

Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik