Reklam
Reklam
istanbul escort

Sri Lanka-Colombo

Sizlere Gezgin Harika Özkan'ın Sri Lanka-Colombo gezisini sunuyoruz. Bu gezinin detaylarını haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Sri Lanka-Colombo
Bu içerik 476 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Gezgin: Harika Özkan

 

 

 

 

Sizlere Sri Lanka colombo’ya yaptığım gezimi anlatacağım. Umarım siz de benim aldığım keyfi alırsınız. Mutlaka gidip gezin derim. Zaten hayatta yapılması gereken en güzel şeylerden birisi farklı yerler görmek, farklı insanlar tanımak, farklı lezzetler tatmak.

Haydi Colombo’yu gezmeyi başlıyoruz.

Gangaramaya Budist Tapınağı

Kolombo'daki en etkileyici Budist tapınağı idi. Diğer yerlerle vakit kaybetmeden sadece bu tapınak bile ziyaret edilebilir.

Mount Lavinia Beach

Sahil kumu ve okyanus kokusu ile Maldivleri aratmayacak bir güzelliğe sahip. Etraf daha doğal ve bakir. Tamamen doğal ve saf. Sahilde her türlü aktiviteye şahit olup yapabilirsiniz. Sri Lanka da görülmesi gereken sahil kıyalarından bir yer.

Colombo Fort

Çok lüks ve Modern Bir Bölge. Özellikle Old Dutch Hospital'e muhakkak uğramalısınız; içerisinde çeşitli iyi kalitede restoran ve kafeler mevcut.

World Trade Center

Colombo 'nun ticaret merkezi. Çok hareketli bir yer. Önünde taksi tuk tuklar eksik olmaz. Bu iki yüksek bina Amerika 'dan kopyalanmış .Yıkılan İkiz kulelerin küçük kardeşleri .

Colombo Municipal Council

Colombo belediye binası. Amerika da kendinizi hissedebilirsiniz. Beyaz sarayın kopyasını belediye binası için yapmışlar. İçerisini de gezebilirsiniz.

Viharamahadevi Park

Şehrin sıcağından uzaklaşmak için oldukça hoş yeşiller içinde bir park. Havlunuzu serip tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Tavsiye ederim.

Jami Ul-Alfar Mosque

Oldukça ilginç ve etkileyici bir mimariye sahip. Şehrin tam ortasında kalabalık ve daracık bir sokakta yer alıyor.

1500 kişi kapasitesine sahip bu cami özellikle cuma günleri dolup taşıyormuş.

Independence Square

Özgürlük meydanını süsleyen çok hoş bir sütunlarla çevrili bir yapı var. Binanın altında küçük bir müze var. Meydanın çevresinde güzel bir alış veriş merkezi var. Park oturup dinlenmek için güzel ve güvenli.

Galle Face Green

Gün batımını seyretmek ve dinlenmek için girdik. Allah için gün şahane battı servis iyi çalışanlar tüm Sri Lankalılar gibi gayretli. Gün burada batmazsa Colombo yarım kalır.

Temple of Sri Kailawasanathan Swami Devasthanam Kovil

Şehir merkezinde yer alan değişik mimariye sahip sessiz ve kalabalık olmayan bir tapınak. Farklı şekillerde ibadet eden insanlara tanıklık edip ibadet ritüelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyorsunuz. İçerinin atmosferi de çok farklı. Camlı bölmeler içinde kutsal kabul edilen objeler var. Bölmeler basamaklı ve rengârenk. Oturduğunuz zaman kibar bir dille uyarıyorlar. Buda heykellerine sırtınızı dönüp poz vermeniz Sri Lanka genelinde hoş karşılanmıyor zaten.

Colombo Fort Railway Station

Klasik tren Garı. Galle den gelirken kullandım, merkez otobüs durağına yakın. Çıkışta biletinizi verip çıkıyorsunuz, çıkışta Sola donup yürürseniz merkez otobüs garajına ulaşabilirsiniz.

National Zoological Gardens of Sri Lanka

Çok güzel ve bakımlı hayvanat bahçesi. Çevre atmosferi harika

Zamanınız varsa mutlaka görülmeli. Sabah saatleri uygun.2 saat turu tamamlamak için yeterli.

Seema Malakaya Temple

Küçük bir gölün kıyısında kurulu platform üzerinde yer alan güzel huzur verici bir Budist Tapınak. Hemen girişinde beyaz mermerden yapılan Buda'nın ayak izinin olduğu heykel ve tapınağın etrafını çevreleyen farklı tarzdaki sıralı Buda heykelleri ilginç. Görülmeye değer...

Independence Memorial Hall

Sri Lanka nın özgürlük binası. Binanın önünde ülkenin ilk başkanı Senanayake 'nin heykeli bulunmakta. Binanın altında küçük bir müze bulunmakta. Bina güzel ve gösterişli.

Arcade Independence Square

Özgürlük meydanının karşısında güzel ve kaliteli bir alış veriş merkezi. İki katlı ve çok kaliteli markaların olduğu bir yer. Yemek yenecek yerlerde mevcut.

Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere hoşça kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik