Reklam
Reklam
istanbul escort

Zaim Güvenç: “Sanat bir bütündür”

‘Gönlü Bana Düşmedi ‘isimli şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken sevilen Sanatçı Zaim Güvenç sanata dair samimi açıklamalarda bulundu.

Zaim Güvenç: “Sanat bir bütündür”
Bu içerik 1074 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaim Güvenç: “Sanat bir bütündür”

‘Gönlü Bana Düşmedi ‘isimli şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken sevilen Sanatçı Zaim Güvenç sanata dair samimi açıklamalarda bulundu. Birçok alanda başarılı çalışmalar yapan Güvenç sanatın bir bütün olduğunu söyleyerek kendisinden ilgi ve sevgisini esirgemeyen sanatseverlere dolayı teşekkür etti.

“Senaryo yazarken nelere dikkat edilmelidir?”

“Senaryo yazarken nelere dikkat edilmelidir?” sorusunu yanıtlayan Sanatçı Zaim Güvenç,  “Bu sorunun cevabı oldukça uzun Senaryo yazımı çok geniş kapsamlı bir konu. Birçok şeye dikkat etmek gerekir. Öncelikle bir sinema diliniz olmalı. Bir sinema diliniz yoksa özgün bir senaryo ortaya çıkmaz. Daha dikkat edilmesi gereken birçok husus sayılabilir. Ama öncelikli olarak sinema dili oluşturulmalı. Senaryo yazarken yazdığım şeylerin gerçek hayattan damıtılmış olmasına çok dikkat ediyorum. Bunu da sanatsal bir elekten geçirerek ortaya koymayı doğru buluyorum. Aynı zamanda sizin sinemaya bakış açınız ve sinema diliniz devreye giriyor. Yazdığınız senaryoları kendi özgün bakış açınıza göre filmde resmediyorsunuz” şeklinde konuştu.

“Oyuncu seçiminde en önemli husus role uygunluğudur”

“Oyuncu seçiminde en önemli husus role uygunluğudur” diyen Güvenç, “Güzel, çirkin veya yakışıklı olmasından öte oynayacağı role ne kadar yatkındır diye değerlendiririz. Bir de ben oyunculukla ilgili eğitimleri alan ve oyunculuğa yaşamlarını adamış oyuncularla çalışmayı seviyorum. Yeni çekeceğimiz filmde de yine buna dikkat etmeyi planlıyorum” diye değerlendirmede bulundu.

“İlk dublaj hocam Sezai Aydın”

Seslendirme yapmadan evvel aldığımız kurstan bahseden Güvenç, “İlk dublaj hocam Sezai Aydın. İlk olarak TV’de 7 Gong Dergisi’nin açtığı seslendirme sınavını kazandım. 9- 10 bin kişi girmişti sanırım sınava. Bilmem  kaç aşamalı bir sınavdı. Biz o sınav sonrasında TRT’nin çok değerli yönetmenlerinden dersler aldık. Sezai Aydın başta olmak üzere Engin Aybakan, Recep Yener, Nuri Çevik, Işın Feyman başlıca sayabileceğim isimler. Her biri çok kıymetli. Aylarca aldığımız eğitimin ardından yıllarca TRT ve birçok özel kanalda 5000’e yakın filmde dublaj yapma şansım oldu. Ve şimdi yine çok özledim seslendirme yapmayı. En son kendimi Eğreti Gelin Ladik’te konuştum. Kerem karakterini. Gördüm ki en zor olan insanın kendini konuşması” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik