Reklam
Reklam
istanbul escort
Psikolog musun?
Ayşe İkiz (Oyuncu)

Psikolog musun?

Bu içerik 608 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psikolog musun? Değilim ama farz et psikoloğum.

Özür dilerim biraz önce telefon konuşmanızı dinledim… O kadar güzel konuşuyorsun ki bir an seninle konuşma ihtiyacı duydum. İnsanlar ne kadar garip bir şey soruyorsun ters cevap veriyorlar. Ama sen gülerek bana cevap verdin. Madem kendini benimle konuşarak kendini mutlu etmek istiyorsan bir abla kardeş konuşalım.

-Kaç yaşındasın?

- 20 yaşındayım.

-Okuyor musun?

-Okulu bıraktım. Okulu bırakınca inşaatta çalışmaya başladım. Şuan çalışmıyorum. Boş boş geziyorum.

-Peki, neden okumadın?

-Arkadaş çevresine takılınca okumayı bıraktım. Yedinci sınıfa giderken benden yaşça büyük arkadaşlarımla takıldım. Onların ortamında takılmak hoşuma gidiyordu. Kullandıkları maddelerden ben de kullanıyordum. Hiçbir şey düşünmüyor başka hayatta oluyordum. Sürekli onların ortamında olduğum için bağımlı oldum. 3 yıldır kullanıyorum.

-Bağımlı olduğun için bu halinden memnun musun?

-Asla! Ailem, çevrem hatta kız arkadaşım benden uzaklaştı. Kendimi o kadar aciz ve zavallı hissediyorum ki ölümü bile düşündüm. Artık bu maddeden kurtulmak istiyorum aileme ve çevremi tekrar kazanmak istiyorum.

 

-Bu durumdan kurtulmak istiyorsan eve gittiğinde odandaki aynanın karşısına geç kendinle hesaplaş. Gözlerini kapa ve düşün. Şuan ki hayatınla,  kullanmadığın okuluna devam ettiğin günleri, ailenle, çevrendeki arkadaşlarınla, kız arkadaşınla geçirdiğin sana sunulmuş o güzel hayatı düşün. Bak ablacığım uyuşturucu sana mükemmel bir hayat zenginlik sunmaz. Seni bir bataklığa ölüme sürükler. Hiç bir şey için geç kalmış değilsin.  Sana sunulan bu güzel hayatın tadını çıkarmaya çalış. Ailenle tekrar bir araya gelmek için onların sevgisini tekrar kazanmak için mücadele et. Ben inanıyorum ki sen başaracaksın. Bu illet uyuşturucudan kurtulacaksın.

-Çok teşekkür ederim melek yüzlü ablam. Konuşmaların bana o kadar iyi geldi ki. Beni dışlamadın sana zarar vereceğim diye korkmadan beni dinledin. Şimdi senin yerinde bir başkası olsaydı benimle konuşmaz dışladı. Çünkü ben ve benim gibi bağımlı insanları bu hayatta dışlıyorlar.

-Hiçbir şekilde üzülmek yok artık. Hadi bakalım başaracaksın kurtulacaksın ve yeniden doğuşunu yaşayacaksın.

Otobüste karşılaştığım bu genç kardeşimiz ve bunun gibi nice kardeşlerimiz bu illetten en yakın zamanda kurtulmaları dileğiyle. Aslında bizler de hatalıyız. Çünkü böyle kardeşlerimize sahip çıkmak yerine dışlama taraftarı oluyoruz. Buradaki en büyük hata bizlerde değil mi? 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik