Reklam
Reklam
istanbul escort
Uçurumdan Tebessümler 3
Ayşe İkiz (Oyuncu)

Uçurumdan Tebessümler 3

Bu içerik 510 kez okundu.
Reklam

 

 

 

“İçimdeki şeytan ya seni yok etmeliydi, ya da seni tekrardan var etmeliydi.”

 

 

 

 

 

-Bu kadar telaşlı olmanı anlayamıyorum. Dedi annesi.

-Bugün ki duruşma benim için çok önemli. Bu davayı mutlaka kazanmalıyım.  Dedi.

Duruşmaya geç kalmamak için kahvaltı yapmadan yola koyuldu. Adliyeye yaklaştığında merdivenlerden koşar adımlarla salona doğru ilerledi. Bir anda kapının önünde oturan bir kadınla göz göze geldi. Kadın solgun bitmiş çaresiz bir haldeydi.

-Merhaba! Hanımefendi bir sıkıntınız mı var?

Kadın gözyaşlarını tutamadı.

-Ah evladım benim oğlumu öldürdüler. Bu şehir benim evladımı yuttu…

Hasan ailenin ortanca çocuğuydu. Köyden ailesiyle birlikte şehre yerleşmişlerdi. Babası inşaatta çalışıyor, annesi ev temizliklerine gidiyordu. Şehrin sahte hayatına çabuk kaptırmıştı kendini. Arkadaşlarıyla eğlencelere katılıyor, sabahlara kadar onlarla kalıyordu. Annesi oğlunun bu durumuna bir anlam veremiyordu. O köydeki masum çocuk yoktu. Karşısında hırçın, gözleri kıpkırmızı, elleri titreyen biri vardı. Odasına kapanıp saatlerce çıkmıyordu. Annesinin ev kirası için biriktirdiği paraları alıp arkadaşlarının yanına gidiyordu. Oğlunun bu halline bir çare bulamamak, anne olarak onları çok üzüyordu. Çaresizce uzaktan izliyordu. En ufak bir sözde hırçınlaşıyor, kapıyı çarparak dışarı çıkıyordu.  Sabah kalktığında gözleri kan çanağına dönüyordu. Ailesine kaçamak cevaplar veriyor, saldırgan hareketlerde bulunuyordu. Annesi banyoyu temizlemeye girdiğinde, kapının arkasında bir mum ve kaşık olduğunu fark etti. Salona girdiğinde bitkindi. Hasan’ın saatlerce tuvalette neden kaldığı anlamıştı.  Oğluyla konuşmak için odaya gitti. Ama Hasan onu dinlemek yerine bağırıp çağırdı.

Hasan evden ayrılma kararı almıştı. Annesi izin vermese de onu dinlemedi. Arkadaşlarıyla ayrı eve çıktı. Özenti, lüks içinde yaşama hayalleriyle her geçen gün uçuruma sürüklenmişti.

Gece aleminde tanıştığı bir adamla takılmaya başlamıştı.. Hasan adamın konuşmalarından çok etkilenmişti. Zengin adam ona çok para kazanmak isteyip istemediğini sordu.  Uyuşturucu bağımlısı bir genç nasıl paraya hayır diyebilirdi ki.  Hemen kabul etti. Artık hayallerini gerçekleştirecekti. Zenginlik içinde yaşayıp tatillini yapabilecekti, arabası evi olacaktı. Kolay yoldan para kazanabilecekti. Ve kimse ona karışamayacaktı artık.  Nefret ettiği fakirlikten kurtulacaktı.

En büyük hayali yurt dışına gitmekti. Okumayı hiç düşünmüyordu. Köyde ki saf temiz çocuk ölmüştü.  Fakir genç yoktu artık. Yeni bir Hasan vardı. Anne, babası ve kardeşleri aklına gelmiyordu. Zengin olmak özentisi, onun masumluğunu çalmıştı. Çevresindeki arkadaşlarına uymuştu. Bir kerecikten bir şey olmaz diyen arkadaşları hayatını karartmıştı. Resmen bataklığa sürüklenmişti. Artık içinden çıkamaz bu durum onu tamamen bitirmişti.

Uçurumun dibinde yatan gencecik bir beden. Yüzü solmuş, mosmordu dudakları. Bu acıya hangi yürek dayanabilirdi ki. Annesi ve babası evlatların bu hallerini görünce kahrolmuşlardı. Özenti hayatı onu mahvetmişti. Hasan artık her gün krizlere giriyordu. Bu hayata daha fazla katlanmak istemiyordu. Pişmanlıkları, bu illetten kurtulmak istemesi çare olmamıştı. Arkadaşlarının yanından ayrıldı. Sahil kenarındaki bir kayanın dibine oturdu. Uzun uzun gözleri daldı. O masum temiz hayatı gözünün önüne geldi. Pişmanlık artık fayda etmiyordu. Hayatına oracıkta son verdi.

Mert başarılı bir avukattı. Girdiği bütün davaları kazanıyordu. Karşılaştığı bu acılı kadınla yakından ilgilendi. Oğlu bir eroin bağımlısı olmuş bu biçare kadının acısının tarifi yoktu. Oğlunun kayalıklarda cesedi bulunmuştu. Evladını kimlerin bataklığa sürüklediğini bulmak istiyordu. Her gece bu durumu düşünüp, uykusu kaçıyordu. Kimbilir kaç tane böyle aile vardı? Gençleri ağına düşüren, hayallerini, umutlarını, yaşamlarını çalan uyuşturucu tacirlerinin cezalandırılmasını istiyordu.

Devam edecek...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik