Reklam
Reklam
istanbul escort
 Erhan İvgin’in anısına
Onur Sancak (Yaşam Koçu)

Erhan İvgin’in anısına

Bu içerik 4186 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazacak o kadar çok şey var ki… Nereden başlasam bilemiyorum.  Hepimiz derin bir acının içindeyiz biliyorum.  Onsuzluğa alışmak çok zor.

Erhan’ı bir şiir gecesinde tanımıştım.  Birkaç dakika geçmişti, işte o gün anlamıştım bir dost kazandığımı. Kırk yıllık dost gibi olmuştuk günün bitiminde. Bu his bizi hiç yanıltmamış, hep dost kalmıştık.

Bakışlarındaki şefkat dikkatimi çekmişti.  O kadar sıcak bakıyordu ki, insanın, o sıcaklığın içinde yüreği ısınıyordu.

Hani bitmesini istemediğiniz sohbetler olur ya, işte öyleydi bizim sohbetimiz. Onun entelektüel yanına hayran olmuştum. Donanımlı,  kültürlü ve kendini iyi yetiştirmiş bir insandı. Konuşurken kendini dinletirdi etrafındakilere. Duyarsız değildi etrafında olup bitenlere,  her şeyden haberdardı.

Kültür Çağlayanı dergisi bizim bağımızı daha da sağlamlaştırmıştı. Derginin röportajlarını yapıyordum. Ve gidip gelmelerim sıklaşmıştı elbette. Her derginin çıkışının ardından ikimizin de gözleri ışıldardı. Bilirdik ki, iyi bir sayı çıktı yine. Eleştirirdik de zaman zaman elbette.

Doyumsuz sohbetlerin en güzel saatleriydi yaşadıklarımız. Ne çok şey konuşmuştuk, ne çok şey anlattık birbirimize, ne çok şey dinledik ve ne çok sustuk.

Onun öykücü kimliğini de bir sohbet sırasında öğrendim.  Olağan üstü hikâyeleri vardı. Dostları olarak bizler, onun hikâyelerini hazırlayıp kitap haline getirelim istiyorum. Herkes bir ucundan tutsun. Erhan’ın anlatmak istediği hikâyelerini biz ulaştıralım okuyucularına. Bu, dostları olarak hepimizin görevdir diye düşünüyorum..

Anlatacak ne çok hikâyesi vardı. Ne çok söyleyecek sözü…

Doğmak, yaşamak ve ölmek….Herkesin bildiği gerçekler. İnsan alışamıyor bazı gidişlere. İşte bu da öyle bir gidiş.  Eksikliği o kadar insanın yüreğini acıtıyor ki, hiçbir şey dolduramıyor yerini.

Zamansız gidişi hepimizi çok derinden üzdü. Onu çok özleyeceğiz biliyorum.

Seven bir dostu olarak, ailesine, dostlarına ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun.

Nur içinde yat sevgili Erhan…

Daima kalbimizde olacaksın…

 

                                                                   

                                                               

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik