Reklam
Reklam
istanbul escort
Faranjit ve Tedavisi
Erdoğan Öner (Herbalist)

Faranjit ve Tedavisi

Bu içerik 1668 kez okundu.
Reklam

Faranjit; her ne kadar üst solunum yolları enfeksiyonu olarak tanımlansada, reflüden kaynaklandığını belirtmek istiyorum. Reflüsü olanların çoğunda faranjit rahatsızlıkları görülebilmektedir.

Aşırı gıda alımı, öğünler arasındaki sürelerin azlığı, acıkmadan ve geç saatlere kadar yeme içme alışkanlıkları reflüye sebep olmaktadır.

Sindirilemeyen gıdalar midede asit oluşturarak mide asidi seviyesinin yükselmesine sebep olur ve bu asit  yemek borusuna kaçar. Bu da kronik faranjite ve astıma sebep olur.

Faranjit zaman zaman tahriş edici kuru öksürük ve boğazda acı verici yanma ve iltihap şeklinde kendini gösterir. Boğaz kuruluğu ve iltihap kişinin nefesinin kokmasına neden olabilmektedir.

Faranjiti olan kişi tozlu çalışma ortamlarından uzak durmalıdır. Yanında sürekli az miktarda kaya tuzu ilave edilmiş su bulundurmalıdır. Papatya, adaçayı ve lavanta gargaraları iyi gelir.

TEDAVİSİ

Kaynatılmış bir su bardağı suya 1 çay kaşığı kaya tuzu, 1 tatlı kaşığı lavanta, 1 tatlı kaşığı adaçayı koyup 10 dakika demlenir. Bu karışım süzüldükten sonra günde üç defa gargara yapılır.

Günde beş defa mercimek tanesi kadar meyan balı emilir.

Sabah ve akşam aç karnına bal, polen, arısütü, propolis ve udihindi karışımı yavaş yavaş emilerek tüketilir. Bu küre devam ederseniz 1 hafta içinde faranjitten kurtulabilirsiniz.

Bundan sonraki yazımızda kış hastalıkları ve korunma yollarından bahsedeceğiz.

SAĞLIK KADAR SAĞLIKLI OLMANIZ DİLEĞİYLE…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ömer odabaş     0000-00-00 Bilgilerinize teşekkür ediyorum Erdoğan bey.yazılarınızı bekliyoruz.
Yücel     0000-00-00 Erdoğan bey Detaylı açıklamaniz için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi deneyeceğim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik