Reklam
Reklam
istanbul escort
Karaciğer Rahatsızlıkları
Erdoğan Öner (Herbalist)

Karaciğer Rahatsızlıkları

Bu içerik 1542 kez okundu.
Reklam

Karaciğer bütün canlıların ana motoru ve kimya laboratuvarıdır. Bütün emilim, ayrıştırma ve dağıtım karaciğer tarafından gerçekleştirilir.

Karaciğer; stres, aşırı gıda tüketimi, karışık beslenme, GDO’lu ürünlerin kullanılması, zirai ilaçlarla ilaçlanmış sebze ve meyvelerin tüketilmesi, şehir yaşantısının verdiği olumsuzluklar, egzoz dumanı, ağır metaller gibi nedenlerle görevini yerine getiremez.

Yukarıda saydığımız nedenlerle görevini yapamayan ve yorulan karaciğer, zehir ve serbest radikalleri temizleyemez ve içten içe iltihaplanma başlar. Kolesterol ve tligleserit yükselir. 1. Derece,  2. Derece ve 3. Derece karaciğer yağlanması gerçekleşir.

Tedavisi yapılmazsa karaciğer sirozu ve karaciğer yetmezliği gelişebilir.

Karaciğerde; zehirli gıdalar, ilaçlar, antibiyotikler nedeniyle de toksit hepatit gelişir.

Karaciğer bazen  de dıştan alınan virüsler nedeniylede iltihaplanarak HBV infeksiyonuna yenik düşer. Buna viral hepatit diyoruz. Viral olan hepatit türleri A,B,C,E ve G’dir. Bu hepatitler bulaşıcıdır. Kişiden kişiye ter yoluyla, temas yoluyla ve kan yoluyla bulaşır.

A ve E hepatit türü ise tüketilen sebze ve meyvelerin temiz yıkanmaması nedeniyle bulaşır.

Karaciğer ne kadar hastalanırsa hastalansın, karaciğer temizliği yaparak karaciğerinizi yenileyebilirsiniz. Karaciğer kendini yenileyebilen organlarımızdandır.

Karaciğerinizi temizlemek için evde yapabileceğiniz kürler vardır.

1.            Maydanoz ve limon kürü

3 hafta her sabah ve akşam aç karnına hazırlanan maydanoz ve limon küründen 1er bardak aç karna içiniz.

Kür: 1 demet maydanoz, 2 adet limon. Maydanoz saplarıyla beraber güzel yıkandıktan sonra, kısık ateşte  2 dakika kaynatınız. Kaynattıktan sonra 2 adet limonu kabuklarıyla beraber parçalayın ve suya katın. 3 dakşka daha kaynatıp ocağı kapatın. 15 dakika sonra aç karna 2 bardak içiniz. Temizlik süresince ağır gıdalardan uzak durun. Havuç suyu, greyfurt suyu, elma suyu gibi hafif meyve sularını kullanabilirsiniz.

DEVAMINI SONRAKİ YAZIMIZDA OKUYABİLİRSİNİZ.

SAĞLIK KADAR SAĞLIKLI OLMANIZ DİLEĞİYLE…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik