Reklam
Reklam
istanbul escort
Siz Olsanız Ne Kadar Kalabilirdiniz Hayatta?
Yağmur Denli(Veteriner Fizyoterapist)

Siz Olsanız Ne Kadar Kalabilirdiniz Hayatta?

Bu içerik 1363 kez okundu.
Reklam

 

 

     Kışın bu soğuğunda çıplak ayakla,  hatta hiçbir şey yemeden ne kadar dayanırdınız? Hatta ne kadar hayatta kalırdınız?

     Şimdi gözlerinizi kapatın ,-10 derecede, aç karnına ve karlar üzerinde çıplak ayakla dışarıda olduğunuzu düşünün. Soğuk içinize işliyor. Ayaklarınız ve parmak uçlarınız buz kesiyor. İç ürpertici değil mi?

    İşte tam burada yapmaya çalıştığımız empati sokaktaki çaresiz hayvanlarımız içindi... Başka çareleri yok ki, sadece direniyorlar hayatın zorluklarına sadece hayatta kalabilmek için. Şanslı iseler yemek buluyorlar en fazla. Ya da sığınacak kötünün iyisi olan bir yer... Güçlü olan ayakta kalıyorlar. Ya değillerse? Ölüyorlar... Hatta donarak ölüyorlar diğer ölümlerin yanında. Ne kadar acımasız ölüm değil mi? Onların yerinde olmak ister miydiniz? Ürperdiğinizin farkındayım...Hatta hepsini nasıl koruyabiliriz dediğinizi de..

     Olay çok komplike değil aslında. Evet hepsini sahiplenmek ve ya evimize almak mümkün değil. Keşke mümkün olsa. Herkes kendi bölgesinde de belli noktalara mama, su koysa hatta az da olsa soğuktan koruyacak minik yuvalar oluşturulsa belki biraz daha şansları olur.

    

     Yediğiniz yemeklerin kalanları neden çöpe gitsin ki bir canın karnı doyacaksa. Neden bir kap su koyamayız ki? İnsanı duyguları faaliyete geçirmek çok zor değil.

      Neden bir sokak canının hayat satırlarına kendi işaretimizi koymayalım ki... Neden bir canın yaşama sebebi olmayalım?

      En az bizim kadar yaşamaya hakları yok mu? Yemek yemeye, su içmeye... Onlarda bizim gibi nefes alıp bu dünyayı paylaşıyor.

     Hadi o zaman ne duruyorsunuz, bir canın yaşamının sadece nefes almaktan ibaret olmadığını göstermek, gerçekten yaşamaları için bir adım atalım. Yemek atıklarını bir kap su ile çevremizdeki belli noktalara... İşte bu kadar basit.

    Düşünsenize birinin yaşama sebebi oluyor, hayatta kalması için küçücük bir dokunuş yapıyorsun. Bunun hazzını başka ne verebilir ki? Bol patili haftalar...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik