Reklam
Reklam
istanbul escort
Sevmek yazılışından daha kolay, her şeyden daha etkili
Yağmur Denli(Veteriner Fizyoterapist)

Sevmek yazılışından daha kolay, her şeyden daha etkili

Bu içerik 852 kez okundu.
Reklam

        Sevgi olmadan yaşamak mümkün mü? Sevgisiz nasıl beslenir ki bir beden, bir ruh? Sevmek nedir biliriz de, sevmemek nedir bilir miyiz?

    Neye göre severiz ya da sevmeyiz? Peki ya hayvan sevgisi ve sevgisizliği? Şüphesiz ki dünyanın en saf, en masum ve gerçekten karşılıksız sevgisidir. Onların olmadığı bir hayat kocaman bir boşluklu olur. En safıdır sevginin. Karşılık beklemeden verilen en güzel sevgi. Sadece başını okşamanız yeterli onların sizi sınırsızca sevebilmesi için. Hayvanlar huzurdur, gülümsemedir, mutluluktur.

    Ya sevmeyenler küçük dostlarımızı, neden sevmezler? Yoksa seviyorlardı da sonradan mı sevmediler?

    Hiç tanımadığın, tanışmadığın, bilmediğin, tatmadığın bir şeyi seviyorum ya da sevmiyorum diyebilir misiniz? Bu mümkün değil. Hayvanları sevmiyorum demekte böyle bir şey. Onlara hiç dokunmamış, hiç sevmemiş, hiç sarılmamışsanız sevmiyorum diyemezsiniz.

      Sevmek için önce kendine sonra küçük dostlarımıza bir şans vermelisiniz. Mesela küçücük bir kedi veya köpek yavrusu sahiplenerek başlayabilirsiniz. Çok sürmez o sevginin ne olduğunu öğrenmeniz veya hissetmeniz...

     Çocuklukta başlatılan bir uzaklaştırma. Belki de korkularla büyütülmemiz engeldir bu sevgiyle, hayvanlarla tanışmamıza engel.

     Hadi gelin elbirliği ile aşalım bu sevgisizliği, korkuları, uzaklaşmaları... Hem kendimiz için hem de çocuklarımız için... Tabi küçük dostlarımız için de. Çocuklarımızı erken yaşta küçük dostlarla tanıştırıp, sevmeleri için ışık olalım.

    Her şeyi çocukken öğrenmez miyiz? Güzel bir adıma ne dersiniz? Çocuklar değil mi küçük dostlarımızın gelecekteki sahipleri? İzin verelim dokunsunlar, izin verelim oynasınlar, izin verelim küçücük bir canla büyüsünler zaman her insan iyi bir birey olmaz mı? Neden sevgi dolu ve güzel yaşamayalım ki?

      O zaman hep beraber başlayalım bir yerden. Ne dersiniz?

       Bol patili haftalar...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik