Reklam
Reklam
istanbul escort
Ömürlük değilse hayır!
Yağmur Denli(Veteriner Fizyoterapist)

Ömürlük değilse hayır!

Bu içerik 828 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Bütün özel günlerimiz önemlidir. Yapılanlar, alınanlar... Yaşadığınız ilişkinin adı ne olursa olsun, ister arkadaşlık, ister aşk, ister dostluk, noktalandığı an her şey değerini, anlamını yitirir ve anılarla birlikte çöpe gider.

 

    Peki ya özel biri günde aldığınız hediye küçük bir can ise, ilişkiler noktalanınca onlar ne oluyor? Cevabını bilmek bile istemesem de sonuç ortada. Maalesef ki çoğu ya sokağa ya da barınaklara gidiyor. Noktalanan ilişkilerin bedelini onlar ödüyor ne yazık ki.

 

       Küçük dostlarımız bir eşya değil. İstediğinizde alıp, istediğinizde sokağa bırakamazsınız. Onların da duyguları var ve onlarda acı çeker, onlar da üzülür. Ayrıca evde sizinle yaşamaya çalışan bir can dışarıda yaşamına nasıl devam edebilir ki? Nasıl korur kendisini, sizin beslemenize alışan bir can dışarıda kendisi nasıl yemek bulabilir?

     Kendinizi onların yerine koyar mısınız? Empati yapmak zor olmasa gerek. Sokağa bırakırsanız savunmasıza, yemek bulamazsanız, üşüseniz, bütün sevdikleriniz terk etse çok acı vermez miydi? Üzülmez miydiniz, kalbiniz kırılmaz mıydı?

 

      Hayattaki bütün duygular ve duygulara dair ne varsa hepsi sadece insanların etrafında dönmüyor. Küçük dostlarımızın da yaşam hakkı, duyguları, mutlulukları, sevinçleri var.

 

      Tabi ki en özel günleri, en sevdiklerimizi, en özel olan küçük dostlarımızla taçlandırmak inanılmaz bir haz. Hem sevdiklerimizi mutlu ediyor, hem de küçük kıymetlilerimize yuva ,aile sağlıyoruz.

 

     Peki ya sonra? Tam da burada giriyor vicdanımız devreye. Sırf kendi ego ve hırslarımız yüzünden onları bir çırpıda harcıyoruz. Nasıl hayatta kalacak laklarını düşünmeden. Oysaki hediye seçeneği küçük bir can ise tekrar hatta tekrar düşünmeliyiz.

 

       O vicdana sahip değilseniz hediyeniz bir can olamaz, olmamalı. Hediye edeceğiniz kişi o vicdana sahip değilse aldığı hediye bir can olmamalı. Onlarda yaşıyor bizim gibi, duyguları var ve nefes alıyorlar. Mal değil can onlar.

 

     Sırf birilerini etkilemek için şuursuzca hediye olarak bir can tercih edilmemeli. Ya da ömürlük bir yuva olabilecekseniz sonuç ne olursa olsun ,işte o zaman sahiplenilecek bir can kurtarılan bir hayat demek. Ömürlük olmayacaksa hayır !!!

 

    Hayatınızın patileri bol olsun...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik