Reklam
Reklam
istanbul escort
Umut Mucize
Yağmur Denli(Veteriner Fizyoterapist)

Umut Mucize

Bu içerik 1001 kez okundu.
Reklam

 

 

 

        Umut kocaman bir çocuk. Kocaman bir sokak köpeği. Bedeni büyük, kalbi büyük,  hayat dolu cıvıl cıvıl ...O  kadar büyük ki görenler ondan kaçıyor korkup. Ama o adeta bir kuzu.

 

      Dünyalar güzeli bir sokak köpeği ama maalesef kaderi değil. Zor bir hayatı var artık Umut'un. Bir gün bir kaza olur ve bütün hayatı değişir. Artık bir ailesi var ama ne yazık ki Umut artık yürüyemiyor. O felçli bir köpek artık. Geçirdiği kaza sonucu omurgası kırılıyor.  Ondan sonra artık bir daha adım atamıyor. Daha acısı çarpıp kaçıyorlar acımasızca ölüme terk ediyorlar. Bir insan nasıl bu kadar acımasız ve vicdansız olabiliyorlar ki anlayamıyorum. Onu seven bir sürü ailesi var artık. Umut yürüyemeyen de bu kaza sayesinde onu seven çok ailesi, çok ablaları, çok abileri oldu. Arka tarafını hiç kullanamıyor. Bütün çabalar o yürüsün diye ama hiç hissetmiyor ayaklarını. 

 

     Umut adının aksine umutsuz bir durumda. Hani derler ya insanlar ve canlılar isme çeker diye, ismine çeksin diye adını Umut koydular. Onda ise yaramadı maalesef. Hiç ayağa kalkamıyor, yürüyemiyor, oynayamıyor ve koşamıyor. Belki de hayatı boyunca artık böyle kalacak.

 

     Fizik Tedavi seansları için bir araya geldik. Umutla tanışmamız onun yürüyebilmesi için. Aynı ailesi gibi umudumuz az da olsa bütün mücadeleye ben de vardık. Her şey onun adım atabilmesi için. Seanslarda mutlu bir çocuk,  keyfi yerinde, hatta keyifli uyuyor ama tek sorun yürüyememesi değil hareket edemeyip sürekli yattığı için iyileşmeyen yaraları da var .

 

     Hızla günler geçiyor ama Umut tedaviye hiçbir yanıt vermiyor. Maalesef zaten geç kalınmış bir durum. Ama o kadar hayat dolu ki her şeye rağmen yaşamak istiyor. Bakışlarında mutluluk ve heyecan var ve ailesi onun en büyük şansı. Her ne pahasına olursa olsun her yolu deniyorlar bıkmadan.

 

     Aylar Geçiyor seanslar geçiyor ve artık umudumuz kalmıyor. Sonra bir başka destek geliyor. Artık tekerlekli sandalyesi var Umut 'un. Belki kendi yürüyemeyecek ama bir sandalye desteğiyle istediği koşma hayatına kavuşacak. Umut gördüğünüz en güçlü köpeklerden bir tanesi. Evet, zor onun için böyle yaşamak ama o yaşamayı çok istiyor. Keşke yürüyebilseydin Umut...

 

     Bir tarafta çarpıp kaçan birileri acımasızca ölüme terk ederken , bir taraftan ona can olmak için onun adımı olmak için çabalayan birileri .... Hayat iyilerle ve kötülerle dolu .Umarım hepimizin ama özellikle küçük dostlarımızın hayatında hep iyiler olur....

 

      Bol patili haftalar diliyorum....

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik