Reklam
Reklam
istanbul escort
Ruha Dokunan Tanışma Öyküleri
Yağmur Denli(Veteriner Fizyoterapist)

Ruha Dokunan Tanışma Öyküleri

Bu içerik 1057 kez okundu.
Reklam

       Bazı tanışma öyküleri vardır iz bırakır, bazı tanışma öyküleri ruhumuza dokunur ve bazıları hep hayatımızın içinde kalır.

 

      Hayatımda hep ruhuma dokunan, hep iz bırakan ve hatta hep hayatımın içinde kalan en güzel tanışma öyküleri engelli hayvanlarla olmuştur. Onların çaresizliği,  onların sessiz feryatları ve hiç emek verilmeden onların hayatından vazgeçişler. Fazla acı verici ve fazlaca üzücü. Oysa belki engelsiz yaşam şansları var ve biz insanlar bazen ne yazık ki sorgusuz sualsiz bu şanslarını alıyoruz ellerinden. Hiçbir çaba vermeden...

 

     Ya sizin hayatta engeliniz olsaydı? İster misiniz kusur koşulsuza bütün şansınızın ellerinizden alınmasını? Adım atmak isteseniz atamazsınız, yürüyemezseniz, hareket edemezseniz nasıl bir ruh haline sahip olurdunuz? Peki ya öylece bırakılsaydınız, hiç kimse çabalamasa, yüzde bir şansınız bile olsa bu size tanınmasa? Olayın kolayına kaçılsa, engelini olduğu için aldığınız nefes hiç size sorulmadan elinizden alınsa? Ne hissederdiniz?

 

 

     Konuşamadıkları için mi verilmiyor küçük dostlarımızın yaşam adımları ya da alacakları nefeslerine engel oluyoruz. Atladığımız en önemli konu onlarda bizim gibi can, onlar da bizim gibi bu hayatı paylaşıyorlar, bizim gibi nefes alıyorlar. Onların da duyguları var.

 

     Aslında biz insanlardan hiç farkları yok, insanlar kadar hatta bazen daha fazla...

 

     Ufacık dokunuşlar bazen hayat kurtarırken atacağınız küçücük bir adım ve sadece onların çok değerli can olduklarının farkında olmanız bazen de... Belki bir yaşam belki bir nefes, belki ufacık bir umut olursunuz küçük dostlarımızın attığı adım olursunuz, neşesi mutluluğu belki da her şeyleri olursunuz. Bunun hazzı çok farklı, lezzeti bambaşka.

 

    Engelleri kaldırmak için asla vazgeçmeyin. Her anı her fırsatı değerlendirin. Onların can olduğunu, onların dünyanın en temel katmanları olduğunu hiç unutmayın.

 

     Onları sevin gerisi kolay zaten... Bol partili haftalar diliyorum...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik