Reklam
Reklam
istanbul escort
Pazartesi başlıyorum!
Tanca Gültekin (Yazar)

Pazartesi başlıyorum!

Bu içerik 730 kez okundu.
Reklam

 

Okuyacaksın kızım OKUYACAKSIIN!

Eline ne geçerse okuyacaksın.

Hiçbir şey bulamasan çocuklarının okul kitaplarını okuyacaksın.

Tiyatroya gideceksin, senede bir kez bile olsa, o sahnenin tozundan sende istifade edeceksin.

Oyun bittiğinde ayağa saygıyla dikileceksin, sanatı ve sanatçıyı kolların yorulana kadar, avuçların patlayıncaya kadar alkışlayacaksın.

Mutfağında bir menekşen olacak, ya da masanda bir fesleğenin…

Kokusunu içine çekip çekip yaşadığını, seninle birlikte bir evrenin de yaşadığını duyumsayacaksın.

Akşam olup el ayak çekilince, kendi kendine sadece özünle kaldığında kalkıp duanı , meditasyonunu, olumlamanı yapacaksın. Gözünün gördüğü her güzellik için dua edeceksin, sahip olduğun her bir nimet için şükredeceksin, yaşadığın gün için aldığın tek bir nefes için her neye inanıyorsan teşekkür edeceksin.

Önce o izlediğin salak diziyi kapatacaksın ki… alıp eline bir kalem kendi hikâyeni yazacaksın. Yazdığın hikâyede seni üzen, kıran sana olumsuz duygular yaşatan bütün karakterlerin üzerini kalınca çizeceksin. Sadece seni sevenlerle baştan bir hikâye yazacaksın. Söyleyecek sözün, beyan edecek fikrin olacak. Bunun için her gün bir adım atacak, her an bir tuğla daha koyacaksın.

Sessiz bir dosta açacaksın evini, yüreğini. Karşılıksız sevmenin ne demek olduğunu , o dünya güzeli seni sevdiğinde anlayacaksın. Göğsüne yatırıp kedini, köpeğini dünyanın tüm pislikleri içinden akıp gidene kadar okşayacaksın o yumuşacık tüy yumağını.

Spor yapacaksın, o koca totişine kıyıp spor yapacaksın. Atacaksın içinden ona buna olan kızgınlığını kırgınlığını küskünlüğünü terle birlikte atacaksın. Yok, öyle, kendini bırakıp doğanın en güzel mucizesi olan bedene haksızlık etmek.

En güzel kadın, akıllı, bakımlı, söyleyecek sözü olan kadındır. Bunu bilecek ve kendine emek vereceksin.

Sözün özü…

Kendini sen kendin yetiştireceksin.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik